Obstawianie siatkówki – który bukmacher najlepszy?

Choć mogłoby się wydawać, że w naszym kraju jest inaczej, głównie za sprawą bardzo dużej popularności piłki nożnej, serwisy bukmacherskie odnotowują stały wzrost zainteresowania inną dyscypliną sportową – siatkówką. Przez wielu uważana jest ona nawet za sport narodowy, głównie ze względu na ilość sukcesów naszej rodzimej reprezentacji, a coraz większa jej popularność wśród bukmacherów podyktowana jest również tym, że ludzie coraz chętniej oglądają zmagania siatkarskie. Obstawianie ich jest znakomitą metodą na zwiększenie emocji towarzyszących właśnie temu. W tym poradniku postaramy się zawrzeć wszystko, co trzeba o nim wiedzieć.

gdzie obstawiać siatkówkę
Obstawianie siatkówki – który bukmacher najlepszy?

Zasady siatkówki – co musimy wiedzieć, zanim zaczniemy obstawiać?

Zanim w ogóle zabierzemy się za obstawianie siatkówki u bukmacherów, musimy doskonale zapoznać się z jej zasadami, aby potem nie zostać zaskoczonym wynikiem, który nie będzie premiował naszego zakładu wygraną. Podstawą jest, że każdy mecz siatkarski trwa do momentu, w którym którejś z drużyn uda się wygrać trzy sety. Klasyczny set rozgrywa się do momentu zdobycia przez którąś z drużyn 25 punktów, przy czym przewaga konieczna do wygrania to 2 punkty. Jeżeli zatem, dajmy na to, obie drużyny będą miały po 24 punkty, aby wygrać któraś z nich będzie musiała zdobyć 26 (przy niezdobyciu żadnego przez przeciwnika).

Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, że obie drużyny będą miały po dwa wygrane sety, ten ostatni, piąty z kolei, będzie tak zwanym tie-breakiem – działającym w dokładnie taki sam sposób, jak normalny set, z tym, że granym do 15 punktów. Warto wspomnieć o tak zwanym „złotym secie”, obecnym w rozgrywkach pucharowych – jeżeli wynik sumaryczny w dwumeczu wyniesie tyle samo, rozegrany będzie takowy set, na zasadach identycznych do tie-breaku. Jeżeli zatem w pierwszym meczu jedna drużyna wygra u siebie 3-0, ale na wyjeździe przegra 0-3, łączny wynik wyniesie 3-3 i konieczne będzie rozegranie dodatkowego seta.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Naturalnie rzecz biorąc znajomość samych zasad siatkówki nie jest jedyną rzeczą konieczną do czerpania pełni z zakładów bukmacherskich związanych właśnie z siatkówką – należy pamiętać również o specyfice samego sportu. Nie jest to piłka nożna, w której pada maksymalnie kilka bramek w trakcie całego spotkania. Tutaj punkty muszą być zdobywane na bieżąco, dynamicznie. Od tego, jak zakończy się dane spotkanie zależy z kolei wiele czynników, w tym między innymi:

 • kibice – w siatkówce, z uwagi na zamkniętą halę oraz duże zainteresowanie i zaangażowanie widowni, bardzo wiele do powiedzenia mają kibice – warto zwrócić uwagę na to, która drużyna w rozgrywkach gra u siebie i odpowiednio dostosować do tego zakład;
 • zmęczenie – jeżeli dana drużyna bierze udział w rozgrywkach międzynarodowych po ciężkim sezonie we własnym kraju, pewne jest, że duży wpływ na to, jak będzie grała będzie miało zmęczenie; zwłaszcza, że mecze siatkarskie potrafią trwać naprawdę długo;
 • faza sezonu / imprezy – jeżeli drużyna ma za sobą bardzo długą przeprawę, a rozgrywki są w późnej ich fazie, musimy wziąć udział wszystkie czynniki towarzyszące temu, a przede wszystkim kondycję obu zespołów;
 • kadra – choć w samej siatkówce biorą udział sześcioosobowe zespoły, kadra liczy dwanaście osób, a w trakcie pojedynczego spotkania bardzo często ulega zmianom; warto, abyśmy mieli to na uwadze i sprawdzili każdego z zawodników, a nie jedynie tych znajdujących się w wyjściowym składzie;
 • kontuzje i dolegliwości – siatkarze są bardzo narażeni na występowanie wszelkiego rodzaju urazów i kontuzji – sprawdźmy ich stan zdrowia, zanim przystąpimy do obstawiania; tyczy się to zwłaszcza tych zawodników, którzy są kluczowi dla danej drużyny;
 • presja – wiele do powiedzenia ma też ranga imprezy (jakie są ich rodzaje? o tym powiemy poniżej) – im jest większa i im późniejsza jest jej faza, tym większa odpowiedzialność spoczywa na siatkarzach; sport ten jest z kolei na tyle specyficzny, że nawet stres jest w stanie negatywnie oddziaływać na zachowanie siatkarzy.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Największe imprezy siatkarskie u bukmacherów

Choć w piłce nożnej najważniejsze wydarzenia na arenie międzynarodowej rozgrywają się co dwa lata (Mistrzostwa Świata przeplatają się z Mistrzostwami Europy), w przypadku siatkówki sytuacja ma się zgoła odmiennie, a ważne wydarzenia rozgrywają się co roku. Co roku też są przynajmniej dwa wydarzenia, którym warto poświęcić uwagę – nie każde oczywiście ma tę samą rangę. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze, w kolejności od najważniejszego do tego najmniej istotnego:

 • Igrzyska Olimpijskie – rozgrywają się co 4 lata;
 • Mistrzostwa Świata – również co 4 lata;
 • Puchar Świata – także co 4 lata;
 • Mistrzostwa Europy – co 2 lata;
 • Liga Światowa – co rok; siatkówka mężczyzn;
 • World Grand Prix – alternatywa Ligi Światowej, dotyczy siatkówki kobiet;

Na co stawia się w siatkówce u bukmacherów?

Zdecydowanie najczęściej obstawianym przez wielbicieli siatkówki elementem jest zwycięzca wybranego spotkania – zakładu tego dokonuje się przed rozpoczęciem meczu, albo też w jego trakcie. W tym drugim przypadku możliwe jest typowanie również tego, kto wygra dany set. Bardzo często można też obstawiać przekroczenie albo brak przekroczenia danej ilości punktów – czy to w secie, czy też całym meczu. Tutaj w grę wchodzi wiele czynników, w tym ilość setów (spotkanie może się skończyć na trzech, przy wyniku 3-0, albo nawet na pięciu, przy wyniku 3-2), ich długość (jak już powiedzieliśmy, do wygranej potrzebna jest dwupunktowa przewaga).

poker w polsce z bonusem
Polski poker online w Betgames STS z bonusem za rejestrację

Większość bukmacherów jak Betfan czy STS daje dostęp do obstawiania dokładnego wyniku, zwykle całego spotkania, pod względem setów. Często istnieje również możliwość wybrania czołowego siatkarza i obstawienia tego, czy przekroczy on wyznaczoną w typie liczbę punktów zdobytych w czasie meczu. Polskie firmy bukmacherskie poważnie podchodzą do siatkówki, co oczywiście cieszy, gdyż ilość typerów trudniących się w tej dyscyplinie jest bardzo duża.

Gdzie najlepiej obstawiać zakłady na siatkówkę?

Jak powszechnie wiadomo, siatkówka jest sportem, którego popularność w naszym kraju depcze po piętach piłce nożnej. Z uwagi na ten fakt, znajduje się ona w ofercie każdego z działających legalnie (a zatem w zgodzie z Ustawą Hazardową i za pozwoleniem Ministerstwa Finansów) polskich bukmacherów.

Obstawianie siatkówki w STS

STS (Star-Typ Sport) istnieje na rynku już od 1997 roku i siatkówkę posiada w swojej ofercie niemal od początku. Obecnie stara się pokryć najpopularniejsze ligi światowe (w tym polską, brazylijską i rosyjską), jak również największe wydarzenia reprezentacyjne, o których wspominaliśmy już wcześniej. Co ciekawe, firma oferuje transmisje telewizyjne większości spotkań dostępnych w swojej ofercie, a także daje dostęp do obstawiania ich na żywo (przede wszystkim w przypadku spotkań o randze międzynarodowej, ale też wybranych wydarzeń sportowych z Polski). Nowych użytkowników przyciąga z kolei atrakcyjnymi bonusami powitalnymi, w ramach których podwaja naszą pierwszą wpłatę do nawet 1200 złotych, ale też daje równo 29 złotych tak zwanego freebetu, czyli po prostu darmowych pieniędzy przeznaczonych na zakłady. Żeby otrzymać ten bonus bez depozytu wystarczy wpisać kod promocyjny „BETONLINE” podczas rejestracji na www.STS.pl.

bukmacher sts bonus bez depozytu 2022
Polski bukmacher STS – Kod promocyjny na bonus bez depozytu 29 PLN

STS bardzo dobrze radzi sobie z czytelnym przedstawianiem swojej oferty, co sprawdza się również w przypadku siatkówki, gdzie nawet mniej doświadczeni obstawiający. Dodatkowo daje możliwość przeglądania wszystkiego zarówno stacjonarnie, jak i mobilnie, za pośrednictwem aplikacji na telefony (Android oraz iOS), jak również strony mobilnej dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej.

Fortuna z ofertą na siatkówkę

Fortuna jest kolejnym legalnym bukmacherem, który działa na naszym rynku już od bardzo długiego czasu (od 1996 roku, początkowo znany był pod nazwą Profesjonał), a w związku z tym swoją ofertę dopasowuje pod realia polskiego rynku – a na tym, jak już wcześniej napomknęliśmy, siatkówka zajmuje zaszczytne drugie miejsce w branży sportowej, zaraz za piłką nożną. Fortuna daje dostęp do wszystkich najważniejszych lig siatkarskich, a także pokrywa wszystkie najbardziej istotne spotkania w ramach popularnych imprez (wypisane zostały w innej części naszego poradnika), część z nich opatrując transmisją oraz możliwością składania zakładów na żywo – obie te funkcjonalności (transmisja na żywo i zakłady na żywo) doskonale ze sobą współgrają, pozwalając nam mieć wszystko pod ręką i trzymać rękę na pulsie. Jest to bardzo ważny aspekt zwłaszcza w siatkówce, która jest sportem bardzo dynamicznym, a przebieg każdego spotkania musimy śledzić na bieżąco.

Fortuna działa nie tylko Internetowo na stronie www.eFortuna.pl, ale też stacjonarnie. Nowych użytkowników swojego serwisu internetowego zachęca nie tylko atrakcyjnymi bonusami, ale też możliwością skorzystania z programu Fortuna Klub Plus. W jego ramach za każde wydane 2 złote na obstawianie otrzymamy jeden punkt lojalnościowy – jeżeli uzbieramy odpowiednio dużą ich ilość, będziemy mogli wymienić je na pieniądze na dalsze zakłady (niemożliwe do wypłacenia), albo też na lepsze kursy czy inne bonusy, dostępne ekskluzywnie właśnie dla członków tego klubu.

eWinner z wysokimi kursami na siatkówkę

Siatkówka jest też bardzo ważnym elementem oferty legalnego bukmachera eWinner, który nie tylko ma bogatą ofertę zakładów ale również bardzo wysokie kursy w porównaniu do innych firm na rynku. Ten pozwala na obstawianie w trybie standardowym spotkań najpopularniejszych lig światowych (a zatem stawianie na wygraną którejś z drużyn), a dla większych spotkań reprezentacyjnych udostępnia opcję obstawiania „na żywo” wraz z wieloma innymi opcjami obstawiania (nawet na wybranego zawodnika). 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Polski bukmacher eWinner daje aż 500 złotych na start, podwajając tę wpłatę po spełnieniu zaledwie jednego warunku – czterokrotnego obrócenia wpłaconej przez nas kwoty. Jeżeli więc wpłacimy równo 500 złotych, zanim otrzymamy kolejne 500 PLN od bukmachera będziemy musieli w ramach pierwszej wpłaty wydać 1000 złotych, obstawiając kupony z minimum trzema zdarzeniami oraz kursem ogólnym o wartości przynajmniej 2.00. Z kodem promocyjnym „BETONLINE” dodatkowo gracz na stronie www.eWinner.pl po rejestracji otrzyma zakład bez ryzyka do kwoty 110 PLN.

Czy obstawianie siatkówki może być opłacalne?

Siatkówka to sport bardzo ciekawy, bo dynamiczny – ogląda się go świetnie ze względu na emocje, które towarzyszą nam w każdej minucie wybranego spotkania. Doskonale sprawdza się również w świecie bukmacherskim, bo dzięki swojej unikalnej strukturze daje możliwość obstawiania na wiele różnych sposobów i zarabiania pieniędzy na zakładach. Siatkówkę można więc spotkać u każdego szanującego się i działającego legalnie bukmachera. Warto wybrać tego, którego oferta będzie najszersza, a pakiet powitalny dla nas – jak największy.

Obstawianie siatkówki podobnie jak inne dyscypliny warto obstawiać jeśli ma się pojęcie o tym sporcie, wysokie kursy bukmacherów na siatkówkę są bardzo kuszące, a ilość spotkań w sezonie pozwala typerom obstawiać niemal przez cały rok.

5 / 5. Ocen: 3

Polscy bukmacherzy online

Zakłady bukmacherskie