Jak obstawiać zakłady under/over u bukmacherów online?

Jeżeli na poważnie interesujemy się zakładami wzajemnymi, z całą pewnością nie stawiamy wyłącznie na standardowy rynek, a zatem ten, w którym wskazuje się na wynik danego spotkania (wygraną któregoś z biorących w nim udział zespołów lub remis). Przeglądamy i obstawiamy również inne opcje, które mogą pozwolić nam wykorzystać naszą wiedzę analityczną, a przede wszystkim i zyskać więcej. Jednym z tych wariantów, które możemy w takiej sytuacji wybrać są zakłady typu under/over (a w Polsce: poniżej/powyżej). Ale czym one są, jak wyglądają i jak skutecznie na nie stawiać? O tym porozmawiamy w dzisiejszym poradniku.

zakłady under over
Jak obstawiać zakłady under/over u bukmacherów online?

Co to jest zakład under/over?

Zakładem under/over nazywamy ten zakład, w którym obstawia się wystąpienie jakiejś ilości pewnego zdarzenia. Jak wiadomo, w jednym spotkaniu sportowym paść może określona liczba bramek, podyktowane mogą być rzuty rożne, karne, wolne. To wszystko, co da się policzyć, a co zwykle pada w większych ilościach, można obstawiać w tej właśnie formule.

Poniżej i powyżej to rodzaj dość bezpiecznych zakładów. Zazwyczaj bowiem daje nam on równo 50% szans na wygraną (albo danej rzeczy będzie więcej, albo mniej, a jako że liczby często podane są w połówkach, nie ma możliwości jakiegokolwiek remisu). 

Zakłady under/over są zawsze rozliczane na podstawie regulaminowego czasu gry. Jeżeli więc stawiamy na ilość bramek w meczu piłki nożnej, liczyć się będą tylko te gole, które strzelone zostały w czasie dwóch pierwszych połów (ale również w dodatkowych minutach doliczonych do nich). Te, które padną w ewentualnej dogrywce czy w czasie konkursu rzutów karnych nie będą zaliczane do zakładów.

superbet najlepszy bukmacher online
Legalny bukmacher online Superbet – kod promocyjny

Pamiętajmy, że większość polskich bukmacherów pozwala na typowanie jednego zdarzenia z pojedynczego meczu na jednym kuponie. Najlepsi bukmacherzy w Polsce już teraz zaczęli jednak wprowadzać do swojej oferty tak zwane bet buildery, w obrębie których sami jesteśmy w stanie skomponować własny zakład spośród zdarzeń z pojedynczego kuponu w STS czy innego buka. W ich przypadku istnieje możliwość postawienia zarówno standardowego zakładu, jak i zakładu under/over w obrębie tego samego kuponu akumulacyjnego.

Zakłady under/over dostępne są w ofercie przedmeczowej. W przypadku zakładów na żywo najczęściej zastępują je zakłady na bieżące wydarzenia. Istnieją zakładu poniżej/powyżej tyczące się określonych czasów w meczu. Część z nich zatem dotyczy pierwszej połowy, a część – wyłącznie drugiej.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Przykłady zakładów under/over u bukmacherów online

Zakłady under/over są czymś, co bukmacherzy online szczególnie lubią i co chętnie wprowadzają do swojej oferty. Wynika to nie tylko z ich ogólnej sympatii do tego typu zdarzeń, ale też z tego, że cieszą się one stale rosnącym zainteresowaniem ze strony obstawiających. Już teraz w przypadku wybranych meczów obstawiać można dziesiątki zakładów tego typu. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rzeczy, na które klienci najczęściej typują. Posłużymy się przy tym przykładem piłki nożnej.

  • Strzelone bramki. To zakład, który stawia się najczęściej, a który może dotyczyć albo ogólnie strzelonych bramek w danym meczu (w jego przypadku nie ma znaczenia, która z drużyn strzeli gola), albo też tych, które strzeli konkretny zespół.
  • Rzuty karne. To rynek, który jest najbardziej ryzykowny. Rzuty karne są dyktowane stosunkowo rzadko, jednak zdarzają się spotkania, w których sędzia podyktuje ich kilka. Rynek ten jest bardzo opłacalny.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE
  • Spalone. Są drużyny, które częściej lub rzadziej łapią swoich przeciwników na spalonym. To zależy w pełni od taktyki, ale też po prostu od ustawienia poszczególnych formacji.
  • Żółte kartki. To, ile ich padnie zależy od tempa konkretnego meczu, ale i od tego, jak agresywnie zachowuje się na boisku konkretna drużyna. Żółtych kartek może paść sporo w przypadku spotkań o najwyższą stawkę, w których drużyny starają się bardziej niż zawsze. Padają one często również wtedy, gdy dana drużyna musi wygrać (z uwagi na sytuację w rozgrywkach), ale przez dłuższy czas jej się to nie udaje – powoduje je frustracja.
  • Czas przy piłce. W rynku tym najczęściej wskazujemy na wartość procentową czasu posiadania piłki (na przykład powyżej 50%). Solidne zespoły dominują pod tym parametrem, jednak zdarza się tak, że oddają inicjatywę. Dużo do powiedzenia ma też tutaj to, gdzie rozgrywa się dany mecz.
betfan legalny bukmacher
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Oczywiście wyżej wspomniane rynki są tylko przykładowymi, a polscy bukmacherzy online często wykazują się dużą kreatywnością w komponowaniu zakładów poniżej/powyżej. W tej formule tak właściwie można obstawiać praktycznie wszystko, co da się policzyć, a co w danym meczu może wydarzyć się więcej niż kilka razy.

Jak typować skutecznie zakłady under/over?

Skuteczne typowanie zakładów bukmacherskich typu under/over bazuje przede wszystkim na analizie stylu gry konkretnego zespołu. Nie interesują nas tutaj – wyjątkowo – jego wygrane, przegrane czy pozycja w tabeli, a przede wszystkim taktyka i to, jak wygląda on na boisku. Zdarzają się zespoły z samego dołu tabeli rozgrywek, które zachowują się świetnie na boisku i posiadają piłkę przez większość czasu gry, ale nie przekłada się to na ich ostateczne wyniki. Bywają też zespoły, które wygrywają, ale które rzadko kiedy strzelają wielokrotnie na bramkę swoich rywali. Kluczowe w obstawianiu tego typu zakładów jest zatem spojrzenie na statystyki – nie całościowe, ale konkretnych meczów. Najlepiej z rywalami stojącymi na podobnym poziomie.

sts bonus bez wpłaty
Polski bukmacher STS – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Skuteczne typowanie to również konieczność spojrzenia na kursy bukmacherskie. Te są tak właściwie typami, jakie tworzą same firmy bukmacherskie. Znają się oni na rzeczy i starają się nie stracić na swojej ofercie. Większy kurs to mniejsze prawdopodobieństwo tego, że dany rynek rzeczywiście wystąpi. I odwrotnie. Pamiętajmy, żeby w tworzeniu tego typu zakładów nie przesadzać. Kierujmy się raczej ku bezpieczniejszym opcjom. Zawsze bezpieczniej będzie postawić, że w meczu padnie więcej niż 5 bramek niż na to, że padnie w nim więcej niż 6 czy 7. Zawsze oceniajmy ryzyko. W tym konkretnym przypadku przyda nam się spojrzenie na najwyższe wyniki, jakie w swojej historii osiągnęły dane zespoły. Rzadko kiedy zdarza się, że są one w stanie je pobić.

5 / 5. Ocen: 4

Polscy bukmacherzy online

Zakłady bukmacherskie