Jak grać handicapy w piłce nożnej?

Nie brakuje rozmaitych zakładów oferowanych przez legalnych bukmacherów. Doceniają to hazardziści zawodowi, a także osoby początkujące. Bardzo łatwo zauważyć, że w Polsce zdecydowanie najpopularniejszą dyscypliną jest piłka nożna. Jeśli chodzi o ten sport, to możliwości – odnośnie typowania – pod wieloma względami nie brakuje. Nie trzeba wyłącznie grać zakładów dotyczących tego, kto wygra najbliższe spotkanie. Popularne są również handicapy. Dlaczego hazardziści decydują się na takie rozwiązanie? Jak skutecznie grać w tym temacie, aby liczyć na dobre i regularne zyski?

handicapy w piłce nożnej
Jak obstawiać handicapy w piłce nożnej?

Większe kursy niż standardowe 1×2

Jest bardzo wiele osób, które zastanawiają się, co trzeba wziąć pod uwagę, aby zarabiać po prostu większe pieniądze w przypadku legalnych bukmacherów. Takich firm hazardowych, działających całkowicie zgodnie z prawem, nie brakuje na terenie naszego kraju. Niektórzy grają typy 1×2 – w przypadku piłki nożnej. Szybko jednak przekonują się, że niektóre kursy są bardzo niskie. Jeśli ktoś chce opierać swoją strategię na singlach, to nie może decydować się na kursy np. poniżej 1.50. Chodzi o to, że ewentualna wygrana będzie naprawdę stosunkowo niewielka. Dodatkowo trzeba liczyć się z tym, że dojdzie do przykrej niespodzianki. Wtedy dana osoba musi mozolnie odrabiać straty. Dużo ludzi decyduje się zatem na handicapy.

Jakie są plusy i minusy tego postępowania? Rozpocznijmy od negatywów. Przede wszystkim jest to większe ryzyko. Jeśli np. gracie, że gospodarze wygrają minimum dwoma bramkami, to zwycięstwo takiego klubu jednym trafieniem nie będzie dla was wystarczające. Są takie zespoły, jak choćby Juventus, które często zadowalają się skromnymi wygranymi. Plusem jest natomiast to, że kursy są o wiele wyższe w porównaniu do opcji standardowych. Nie brakuje natomiast drużyn, które cały czas dążą do zdobywania kolejnych bramek. Jest to m.in. Manchester City, Barcelona… To tylko przykłady pierwsze z brzegu, ponieważ ogólnie drużyny muszą być znalezione bardzo pieczołowicie.

najlepszy bukmacher betclic
Betclic kod promocyjny na bonus

W jakich ligach to będzie dobry wybór?

Aby gra na handicapy w piłce nożnej była rentowna, trzeba wybrać odpowiednie rozgrywki. Ogólnie panuje taka zasada, że lepiej być specjalistą tylko od jednej ligi niż teoretycznie znać się na wszystkich. W tym drugim przypadku nie jest to bowiem możliwe. Grając w bukmacherce warto zatem skupić się na konkretnych rozgrywkach. Jaka opcja w przypadku handicapów będzie najlepsza? Trzeba szukać takiej ligi, gdzie pada stosunkowo dużo goli. Wtedy można liczyć na to, że częściej będziecie wygrywać niż przegrywać.

Najgorszym wyborem są rozgrywki, gdzie pada stosunkowo mało goli. Tam nierzadko obecne są skromne wygrane albo niskie remisy. Niektórzy bagatelizują tego typu aspekty. Decydują się na rozgrywki pierwsze z brzegu. Szybko jednak przekonują się, że była to pod wieloma względami bardzo błędna decyzja. Warto zatem sprawdzić statystyki na ten temat, gdzie pada statystycznie dużo trafień. W przypadku handicapów należy też odrzucić rozgrywki, gdzie jest relatywnie dużo underów.

Jakie drużyny wybierać?

Wybór rozgrywek to tylko jedna strona medalu. Druga jest taka, że trzeba zdecydować się również na odpowiednie drużyny. Jakie aspekty są tutaj bezwzględnie kluczowe? Często ludzie decydują się na kluby z czołówki. To postawa godna pochwalenia. Zazwyczaj takie drużyny wygrywają większość swoich spotkań, szczególnie na własnym terenie, gdzie są pod presją swoich kibiców. Należy sprawdzić, czy dana drużyna ma ofensywny styl gry. Są takie kluby, jak choćby Barcelona, które zawsze idą do przodu. Tego typu ekip nie zadowalają wyniki 1:0, 2:1 itp.

Czasami takie rezultaty się zdarzają, ale tego typu kluby mają w swoim DNA dążenie do zdobywania kolejnych goli. Dobrze jest zweryfikować osobę trenera i jego poprzednie zespoły. Po to, aby wiedzieć, czy te kluby strzelały i traciły stosunkowo dużo goli. Każdy zawodnik musi również zweryfikować wyniki konkretnego zespołu z poprzedniego sezonu. Po to, aby mieć pewność, czy jest duże prawdopodobieństwo, że handicapy będą po prostu wchodziły.

sts bonus
Polski bukmacher STS – Kod promocyjny na bonus bez depozytu 29 PLN

Jakie zakłady tego typu można grać?

Oferta jest bardzo urozmaicona. Legalnie działające firmy hazardowe dokładają wszelkich starań, by klienci mieli bardzo duże pole do wyboru. Można m.in. zagrać handicap -1.5. Kiedy ktoś wygrywa, a kiedy przegrywa? Już wszystko skrupulatnie wyjaśniamy. Tutaj wygrana będzie możliwa wtedy, kiedy wasza drużyna strzeli minimum dwa gole więcej od przeciwników. Jeśli będzie jednobramkowa wygrana, to niestety tracicie wszystkie pieniądze. Taka sama sytuacja występuje wówczas, kiedy będzie remis, albo triumf przyjezdnych. Są też inne możliwości. Jeśli wytypujecie natomiast handicap -1 to wtedy wyniki 2:1, 3:2 będą oznaczały zwrot stawki. Wygrana minimum dwoma golami, to wasz zysk. Każdy remis oraz każda porażka to strata zainwestowanej gotówki.

Za ile obstawiać handicapy?

Trudno jest jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to właśnie pytanie. Wszystko zależy od kilku czynników.W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe. Dobrze jest ustalić sobie pewną strategię na grę. Niektórzy grają w tym przypadku single płaską stawką. Jeśli będziecie właściwie dobierać drużyny z konkretnych rozgrywek, to możecie liczyć na kursy sporo powyżej 2.00. Dlaczego jest to dobry pomysł? Zakładamy, że pierwszy typ nie poszedł po waszej myśli. Jeśli jednak wygracie za drugim razem, to nie tylko odrobicie stratę z pierwszego poziomu. Dodatkowo jeszcze trochę zarobicie na czysto.

Skuteczność na poziomie 50% nie jest jakoś szczególnie trudna do osiągnięcia, nawet dla osób stosunkowo początkujących. Jeśli ten wskaźnik będzie na wyższym poziomie, to oczywiście wasze zarobki będą dużo lepsze. Wydaje się zatem, że płaska stawka przy handicapach może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o konkretne sumy, to muszą być one dostosowane do waszego budżetu. Za inne stawki grają ludzie, którzy mają na koncie 100 zł, a także osoby dysponujące budżetem kilkukrotnie czy kilkunastokrotnie większym.

0 / 5. Ocen: 0

Polscy bukmacherzy online

Zakłady bukmacherskie